Гранада изненада Хетафе и го победи като гост в един от двата късни мача от втория кръг в Примера дивисион. Андалусийският тим спечели с 2:1 в мадридското предградие, след като реализира своите попадения през първата част.

Ел Араби бе точен в 25 минута, реализирайки от дузпа. Само три минути по-късно гостите стигнаха и до втори гол с дейното участие на целия отбор на Хетафе и най-вече на вратаря Гуаита. Стражът се намеси отчайващо при нетолкова опасен удар на Съксес и пропусна топката зад себе си за 0:2.

През второто полувреме Хетафе натискаше, но дълго време безплодно. В 79-аа минута все пак домакините върнаха един гол, а негов автор стана Лафита за крайното 1:2.

Това са първи три точки на Гранада за сезона, а Хетафе е с две загуби.

В другия късен мач от Примера дивисион новакът Лас Палмас не успя да пробие бетона на Леванте и мачът на Канарските острови приключи без победител и без голове – 0:0.

Така двата тима записаха по една точка, първа за тях в първенството.