Отборът на Гранада се наложи с 3:2 над Хетафе в мача от 21-я кръг на Ла Лига. Точни за успеха бяха Фран Рико, Ел Араби и Рубен Рокина.

Попаденията за Хетафе реализираха Стефан Счепович и Мои Гомес.

Двубоят бе сравнително равностоен, с положения и пред двете врати. Резултатът бе открит след 27 минути игра. Лопес подаде на Фран Рико, който се разписа за 1:0. Малко след това, в 36-ата минута, Ел Араби покачи на 2:0, след като засече една избита топка.

Хетафе върна едно попадение в 71-ата минута. Счепович получи дълъг пас от Кала в наказателното поле и покачи на 2:0. А само три минути след това Мои Гомес изравни. След центриране от дясно Гомес вкара от близка дистанция за 2:2.

В 62-ата след изпълнение на фаул, Давид Ломбран игра с топката около точката за дузпа, но я прати над вратата.

В 77-ата минута Рокина получи пас от Рубен пред наказателното поле и с мощен удар разстреля Гуаита за крайното 3:2.

В класирането Хетафе е на 10-о място с 26 точки, а Гранада е 16-и с 20 пункта.