Гранада успя да вземе точка при домакинството си на Валенсия в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион. И двата гола в двубоя паднаха в края на мача като домакините стигнаха до равенството с гол в 89-ата минута.

След спокойни 60 минути, оборотите се вдигнаха в последния половин час на мача. Алваро Негредо бе много близо до гола в 72-ата минута, но неговият изстрел срещна гредата. Малко след това гол на Юсеф Ел Араби от състава на Гранада не бе зачетен заради засада.

Резултатът бе открит в 83-ата минута от първия гол на Негредо за „прилепите“. Испанският голаджия получи пас от Де Паул, пое топката в наказателното поле с десния крак, след което с левия мигновено я изпрати в горния ляв ъгъл за 1:0.

Малко след това обаче Пако Алкасер получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Така се стигна до 89-ата минута, в която малко случайно, Гранада реализира изравнителен гол. След центриране в наказателното поле, Мурило игра с глава, Диего Алвеш изби топката, но тя се чукна в играч на домакините, след което Съксес Айсаак само трябваше да я чукне в празната врата за крайното 1:1.

В класирането Валенсия е на пето място с 25 точки, а Гранада е на 15-а позиция с 12.