Еспаньол продължава да се представя на приливи и отливи. Каталунците завършиха 0:0 при домакинството на новака Депортиво Ла Коруня. „Канарчетата“ изпуснаха трите точки, след като направиха куп пропуски пред вратата на Фабрисио.

Домакините можеха да поведат още в 11-та минута, но след удара на Лукас Васкес топката срещна напречната греда.

Еспаньол продължи да доминира, а Колото направи непростим пропуск в 21-та минута. Той бе изведен на чудесна позиция, но стреля неточно в аут.

До края на първото полувреме Лукас Васкес, Колото и Стуани направиха още няколко сериозни пропуска.

През второто полувреме картината на терена не се промени и футболистите на Еспаньол продължиха да доминират, но също така и да пропускат.

В 55-та минута Фабрисио отрази опасен удар с глава на Стуани.

Пет минути по-късно се наложи вратарят на Ла Коруня да спасява удар на Виктор Санчес. След това последваха нови два пропуска на Лукас Васкес.

Хави Лопес пропусна да вкара на празна врата в 70-та минута, което бе най-сериозният пропуск в мача пред вратата на Ла Коруня.

След това равенство Еспаньол е на десето място с 10 точки, докато Ла Коруня има 8 и се намира на шестнадесета позиция.