Отборът на Еспаньол постигна победа над Реал Сосиедад с 2:0 в мач от 7-я кръг на Примера дивисион. Головете в срещата бяха дело на Лукас Васкес, който се разписа в началото на срещата, а Кристиан Стуани бе точен в края.

Двубоят бе сравнително равностоен, с лек превес за Реал Сосиедад. Двете нули на таблото бяха променени в 7-ата минута. Лукас Веласкес получи хубав пас от ляво, като разстреля стража на Сосиедад за 1:0.

Така при този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея, в 62-ата минута Виктор Санчес бе в основата на една опасна ситуация, която като по чудо не се озова в мрежата. Последваха сравнително скучновати минути, а в самия край на двубоя „лос перикитос“ удвоиха аванса си. В даденото от съдията продължение Кристиан Стуани получи добро подаване от Пако Монтаниес и така оформи крайния резултат 2:0.

Със спечелените три точки Еспаньол е на 8-о място с 9 точки, Реал Сосиедад е 15-и с 5 пункта.