Елче стигна до реми 2:2 срещу Кордоба, макар че изоставаше с 0:2 в резултата в мача от 12-я кръг на Примера дивисион.

Прекият сблъсък между два тима от зоната на изпадащите предложи доста емоции, а имаше и доста работа за арбитъра Алехандро Ернандес.

Кордоба остава без победа в Примера, въпреки че четвърт час преди края на двубоя все още водеше в резултата.

Мачът стартира с отсъждане на рефера Ернандес - дузпа в полза на Елче, но Хуан Карлос спаси удара на Жонатас от бялата точка в шестата минута.

След като домакините не вкараха, гостите се възползваха, и Фидел откри в 12-та минута, а Федерико Картабия направи 0:2 за Кордоба в 60-та.

Елче получи правото да изпълни втора дузпа в 63-та минута, за нарушение на Пинийос, и Ломбан не сбърка този път.

Попадението върна емоцията на Елче, и домакините натиснаха, за да стигнат до изравняването в 75-та минута, когато грешникът Жонатас се реваншира, и с фантастично воле направи 2:2.

Така Кордоба ще има да почака още за първа победа в Примера, и остава последен със седем точки. Елче е трети, от дъното нагоре, с 10 в актива си.