Ейбар победи Алмерия с 5:2 в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион. След този категоричен успех тимът зае 9-ото място в класирането с актив от 19 точки, а Алмерия е на мястото точно над зоната на изпадащите с актив от 10 точки.

Домакините започнаха ударно и поведоха с гол на Пиовакари в 3-ата минута с отличен индивидуален пробив по дясното крило. Той напредна, навлезе в наказателното поле и с точен удар матира стража на гостите.

До 30-ата минута домакините имаха класическа преднина с попадения на Берьон и Албентоса.

Гостите върнаха интригата до почивката с попадение на Сориано в 43-ата минута.

В 57-ата минута Навас направи резултата 4:1 за домакините, а Капа добави нов гол за 5:1 в 74-ата минута. 3 минути по-късно гостите се разписаха чрез Мендес и така беше сложена точка на спора, а с това и понамали малко унижението от поражението.