Реал Сосиедад има за какво да съжалява след визитата си на Леванте в 16-ия кръг на Примера дивисион, след като си тръгна само с 1:1. В двубой, където чистите голови положения не бяха много, баските водеха в резултата почти цяло полувреме, за да бъдат огорчени в добавеното време.

Първите 45 минути на мача със сигурност не бяха най-забележителните, играни някога. Гостите бяха отборът, който държеше топката през по-голямата част от времето без обаче да създават кой знае какви главоболия на противниковата отбрана.

Един лош шпагат обаче отвори срещата в 48-ата минута. Тогава Чаби Прието опита центриране отдясно, но Лукаш Винтра не успя да избие топката. Тя попадна у Серхио Каналес, който с премерен шут по диагонала намери далечния долен ъгъл с помощта на страничната греда.

Почти веднага валенсианци можеха да изравнят, но Виктор Касадеус стори немислимото и от няколко метра пред почти празната врата прати кълбото в небесата. Десет минути по-късно Давид Барал стреля с глава от границата на вратарското поле, ала намери напречната греда.

Сосиедад много наивно изпусна победата след изпълнение на тъч в добавеното време. Тогава Иван Мендоса хвърли дълго в пеналта, а Карлос Мартинес игра с ръка, докато се бореше с противник. Реферът посочи бялата точка, откъдето Андреас Иваншиц шутира безкомпромисно в грония десен ъгъл.

По този начин двата отбора събраха по 15 точки на сметките си и не промениха своите позиции в класирането – Сосиедад е 14-и, а плътно зад него е Леванте, който записа пето поредно реми във всички турнири.