Отборът на Малага започна сезона с успех над Атлетик Билбао. Домакините се наложиха с 1:0, но доиграха двубоя с едва девет души.

Единственият гол в срещата падна в 35-ата минута и бе дело на Луис Алберто. Тимът на Малага получи правото да изпълни дузпа, която Алберто пропусна, но при добавката не сгреши.

През второто полувреме двама от играчите на Малага трябваше преждевременно да напуснат терена, след като получиха червени картони. Първо Дуда бе изгонен в 88-ата минута, а малко по-късно той бе последван и от Анутес. Въпреки намаления си състав, домакините успяха да удържат минималната си преднина и да започнат сезона с успех.

По-късно днес са мачовете Гранада – Депортиво Ла Коруня и Севиля Валенсия. В полунощ пък започва срещата Алмерия – Еспаньол.