Отборът на Атлетик Билбао постигна категорична победа над Леванте в мач от втория кръг на Примера дивисион. Баските се наложиха с класическото 3:0, а успехът е първи за тях през новия сезон. В първия кръг Билбао допусна поражение от Малага.

Резултатът в мача срещу Леванте бе открит в 32-ат минута от Адурис след по-силното начално на домакините. Въпреки по-добрата игра на футболистите от Билбао до почивката нов гол така и не падна.

Веднага след подновяването на играта обаче, Андер Итураспе покачи на 2:0, а Икер Муняин оформи класическото 3:0 с точно попадение петнадесет минути преди края.

В друг мач от днешната програма на Примера дивисион Кордоба и Селта Виго не излъчиха победител, завършвайки 1:1. По-късно днес Атлетико Мадрид посреща Ейбар.