Тимът на Атлетик Билбао продължава с неубедителното представяне от началото на сезона в испанската Примера дивисион. В мач от 6-я кръг на първенството Атлетик Билбао взе само точки при гостуването си на Реал Сосиедад, приключило 0:0.

Така Сосиедад заема 12-ата позиция с 6 точки до момента, макар да не успя да повтори успеха си от предишния кръг срещу Гранада, а Атлетик Билбао е 17-и с едва четири точки и взе само една от последните си три мача.

Гостите от Билбао първи стигнаха до изгодна възможност, като в 6-ата минута Раул Гарсия отправи нелош изстрел, но топката прелетя край лявата греда. Футболистите на Атлетик Билбао пропиляха още един чудесен шанс през първото полувреме. В 40-ата минута 34-годишният нападател Ариц Адурис навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник, а гостите стигнаха само до корнер.

Реал Сосиедад - Атлетик Билбао

източник: БГНЕС

След почивката Реал Сосиедад поглеждаше по-често към вратата на съперника, като в 56-ата минута Серхио Каналес пропусна отлична възможност да открие резултата. Каналес получи добър пас и стреля край дясната греда на Билбао.

Малко по-късно, в 71-ата Бенят Ечебария опита удар от около 22 метра, но стреля над гредата.

В последните минути на двубоя домакините пак бяха близо до попадение, като в 87-ата бразилецът Жонатас можеше да отиграе по-добре топката в обещаваща позиция, но вратарят на Атлетик Билбао бе на мястото си и спаси, за да запази крайното 0:0.