Тимът на Атлетик Билбао победи Бетис с 3:1 в 29-я кръг на испанската Примера дивисион. Билбао заема шестото място във временното класиране в Испания с 47 точки в актива си, а това бе чевърта поредна победа за отбора. Бетис пък прекъсна серията си от шест двубоя без поражение и заема 11-а позиция в подреждането с 34 точки до момента.

Домакините от Билбао поведоха в 34-ата минута с гол на 24-годишният нападател Сабин Мерино, който по-късно в двубоя реализира и втори гол. В 50-ата минута Сабин направи резултата 3:0. Преди него във вратата на Бетис с чудесен удар се разписа и Микел Рико в 44-ата минута.

Гостите от Бетис намалиха в 85-ата минута чрез Рубен Кастро, който надскочи защитата на Билбао и реализира чудесен гол с глава за крайното 3:1 в полза на Атлетик Билбао.