Отборът на Бетис се наложи с 1:0 над Леванте в мача от 13-я кръг на Ла Лига. С този успех футболистите на Бетис се върнаха на победния път, след като в последния си мач загубиха с 0:1 от Атлетико Мадрид.

Единственият гол в срещата бе дело на Рубен Кастро.

Двубоят започна много динамично, а едва след четири минути игра гостите вече водеха. Хоаким намери с прецизен пас Рубен Кастро, който се намираше в наказателното поле. Последният с точен удар откри резултата – 1:0.

Крехкият аванс на Бетис бе опазен до самия край на срещата, въпреки че още в 9-ата минута играчите на Леванте имаха шанс да изравнят, но така и не успяха да го сторят.

Кастро се озова в центъра на нова интересна ситуация в 33-ата минута, но не съумя да реализира.

До края на срещата Бетис продължи да е по-активният състав, а в самия край на двубоя зрителите станаха свидетели на два червени картона.

Вестерман получи втори жълт картон в 79-ата минута и трябваше да напусне игра, а в 81-ата минута Хуанфран, макар и на скамейката заради една своя невъздържана реакция получи директен червен картон.

В класирането Бетис е 9-и с 18 точки, а Леванте е 19-и с 10.