Отборът на Бетис постигна трудна победа над борещия се оцеляване тим на Гранада. „Зелено-белите“ взеха трите точки след успех с 2:0, а попаденията за домакините дойдоха в самия край на срещата.

Двата тима приключиха двубоя в числено намалени състави. Първо Хуан Варгас си изкара два жълти картона и в 53-ата минута остави своите с човек по-малко на терена. Гостите не успяха да се възползват от численото си предимство, а пет минути преди края на срещата Алфред Ндайе реализира за 1:0.

В продължението на срещата Андрес Фернандес от тима на Гранада също видя червения цвят на картона, а малко след това Рубен Кастро оформи крайното 2:0.

Във временното класиране Бетис заема 11-ото място с актив от 34 точки, докато Гранада остава в зоната на изпадащите с 36 пункта.