Бетис обърна като гост Хихон с 2:1 в мач от шестия кръг на Примера дивисион. Двама различни футболисти с фамилията Кастро откриха и затвориха резултата с по едно попадение в двете врати.

Мачът започна добре за домакините от Хихон. Те поведоха още в 17-ата минута след прекрасна акция на Халилович. Младият хърватин изведе Карлос Кастро между двамата централни защитници на Бетис и той реализира за 1:0.

Второто полувреме обаче започна с абсурдна загуба на топката от домакините. Това позволи на Сехудо да я изпрати феноменално към главата на Рубен Кастро, който вместо да завърши сам, изпрати топката към другата греда и там за Хоакин бе лесно да я довкара отново с глава – 1:1 в 48-ата минута.

Девет минути по-късно Бетис стигна до пълен обрат. Акцията на андалусийците започна с дълъг шут на вратаря им Адан, после топката стигна до Рубен Кастро, който с топовен изстрел направи 1:2.

Бетис излезе на десето място с 6 точки, а Хихон има с три точки по-малко и е с 4 места по-ниско от днешния си съперник.