Баският новак в Примера дивисион Ейбар се опълчи на действащия шампион в Испания Атлетико Мадрид, но въпреки това, загуби с 1:2 при гостуването си на „Висенте Калдерон“.

И двата гола за Атлетико паднаха след статични положения, които са специалитет на тима, воден от Чоло Симеоне.

В 11-ата минута Миранда вкара с глава топката в мрежата на Ейбар за 1:0 след корнер, изпълнен от Коке.

В 24-ата минута Манджукич изпрати за втори път топката във вратата на баските след изпълнение на фаул от Габи.

В 34-ата минута Абраам вкара красив гол за Ейбар, с което намали резултата на 2:1.

През второто полувреме скромните гости продължиха да се държат достойно на терена. Петнайсетина минути преди края Ейбар дори бе близо до равенството, когато Боведа спечели единоборство във въздуха с Годин, но топката облиза гредата на вратата на Атлетико.