Реал Сосиедад и Еспаньол поделиха по една точка в първия мач от третия кръг на Примера дивисион, завършвайки 1:1.

Първото полувреме премина по начин, който нямаше как да зарадва феновете, а пък треньорите трябваше доста да се замислял върху представянето на своите отбори и това как да се промени поведението им.

Втората част бе по-интересна. Най-напред не бе зачетен гол за Сосиедад заради засада на Хуанми, която той оспорваше. Това стана в 54-ата минута.

После в 62-ата минута гостите поведоха. Пабло Пиати разсече защитата на баските и с чудесен удар откри резултата – 0:1.

Изравняването дойде в 78-ата минута. Уилиан Хосе скочи най-високо за една центрирана топка и я забоде във вратата с глава – 1:1.

Във втората минута от добавеното време Хави Фуего от Еспаньол бе изгонен след втория му жълт картон, но нямаше време за повече – равенство 1:1.

Така баските и каталунците сключиха примирие в по-малкото дерби измежду тимовете от двете области на Испания, които претендират за независимост.

Реал Сосиедад е осми с 4 точки, а Еспаньол 14-и със само две.