Отборът на Барселона се наложи с 2:0 над Хетафе в мач от 10-я кръг на Ла Лига. Точни за успеха на каталунците бяха Луис Суарес и Неймар. С две асистенции се отчете Серхио Роберто.

Със спечелените три точки пък Барселона събра 24, като има равен точков актив с лидера Реал Мадрид. Хетафе остана 14-и с 10 пункта.

Отборът на Барселона имаше значително предимство през всичките 90 минути. Тимът на Луис Енрике контролираше събитията на терена. Играчите от „Камп Ноу“ създадоха повече положения, отправиха повече точни удари, като оползотвориха два от тях.

Барселона поведе след 37 минути игра. След скоростна атака от ляво, Серхио Роберто подаде ефектно с петичка към Луис Суарес, а той без да се суети се разписа за 1:0.

В 58-ата минута преднината на каталунците бе удвоена. Серхио Роберто пусна диагонален пас в наказателното поле, където бе Неймар. Бразилецът засече и покачи на 2:0, оформяйки и крайния резултат.