Отборът на Атлетико Мадрид постигна очаквана победа над Гранада и се доближи само на точка от лидера Барселона. „Дюшекчиите“ се наложиха с 2:0, а головете за победителите реализираха Диего Годин и Антоан Гризман.

Домакините започнаха силно мача, а първата възможност за тях се откри пред Фернандо Торес. Яник Караско намери добре нападателя, но изстрелът на нападателя не успя да преодолее вратаря Андреас.

Малко по-късно, отново Торес бе изведен на стрелкова позиция, но този път ударът му бе блокиран от защитник на Гранада.

В 20-ата минута все пак Атлетико поведе в резултата след гол на Годин с глава след асистенция на Коке.

Единствената възможност за домакините дойде секунди преди почивката, но Адалберто Пенаранада не успя да стреля от малък ъгъл.

През второто полувреме домакините затвърдиха превъзходството си, отбелязвайки нов гол. Той дойде в 76-ата минута, а в негов автор се превърна френският национал Антоан Гризман.

Със спечелените три точки Атлетико се изкачи на втора позиция, само на точка от лидера Барселона, който е с мач по-малко.