Отборът на Атлетико Мадрид се наложи с категоричното 6:0 над Гихуело в първия мач от шестандесетинафиналите за Купата на Краля. Момчетата на Диего Симеоне имаха подчертано и така на практика обезсмислиха ответния двубой, който трябва да се изиграе на 20 декември.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите в самолетната катастрофа във вторник. Както е известно, сред жертвите са и играчите на бразилския Шапекоензе.

Атлетико имаше по-чистите възможности за гол през първото полувреме, като шансове се разкриха пред Кореа и Караско. В 27-ата минута „дюшекчиите“ получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Яник-Ферейра Караско. Зад топката застана Саул Нигес, който с хубав удар направи 1:0.

В самия край на първата част преднината на мадридчан бе удвоена. Варшалко излезе на чиста позиция и покачи на 2:0.

След почивка възпитаниците на Диего Симеоне започнаха много активно и не след дълго увеличиха значително преднината си. В рамките на няколко минути Яник-Ферейра Караско отбеляза два гола. Първият дойде в 49-ата минута, а в 54-ата бе регистриран вторият – 4:0.

Три минути след това и Ангел Кореа записа името си сред голмайсторите, отбелязвайки за 5:0.

Крайното 6:0 бе оформено от Нунес в 86-ата минута.