Атлетико Мадрид стигна до победата при гостуването си на Бетис в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. „Дюшекчиите“ взеха трите точки след минималното 1:0, а по този начин се възползваха от загубата на градския си съперник Реал в Ел Класико и изпревариха „белия балет“ за второто място в класирането на Примера дивисион.

На „Бенито Виламарин“ в Севиля, гостите от Мадрид имаха превъзходство над своя съперник и създадоха доста голови възможности. Единствено Коке в 7-ата минута обаче намери път към вратата на съперника и така Атлетико трябваше да трепери до последно за успеха си.

В основата на гола бе Фернандо Торес, който стреля опасно, Адан изби топката, но до нея стигна Коке, който без проблеми реализира добавката за 1:0.

В 23-ата минута Торес подаде перфектно към Антоан Гризман, чийто удар обаче мина над напречната греда.

В края на първата част и Караско можеше да се разпише, но не уцели очертанията на вратата след пас на Коке.

В 63-ата минута Адан напусна терена заради контузия, а на негово място влезе резервният вратар на домакините Даниел Хименес. Веднага след влизането си в игра пък Хименес демонстрира класа, избивайки опасен удар с глава на Диего Годин.

До края на мача Гризман на два пъти направи нови пропуски като при втория си опит удари десния страничен стълб.

Все пак Атлетико стигна до трите точки, с които вече има актив от 26 – на 4 зад лидера Баселона и на 2 пред градския си съперник Реал.