Отборът на Гранада записа историческа победа като домакин над Севиля след 44 години пауза. Гранада записа 2:1 срещу този съперник в мач от 18-я кръг на испанската Примера дивисион. Така след две поредни поражения в Испания, Гранада събра 17 точки на 16-ото място във временното класиране. Севиля пък стъпи накриво след шест мача без поражение в Примера.

Домакините дръпнаха с 2:0 до 37-ата минута с попадения на Айзък Съксес в 17-ата и Адалберто Пеняранда в 37-ата, а в добавеното време на първото полувреме Севиля намали чрез Витоло. Гостите завършиха с човек по-малко след втория жълт и съответно червен картон на Адил Рами в 86-ата минута.

Ейбар

източник: БГНЕС

В друг мач от 18-я кръг Ейбар победи като гост Реал Бетис с 4:0. Това бе втори пореден успех за Ейбар, който е на осмата позиция в Испания с 27 точки, а Бетис е 13-и с 20 точки в актива си.

Гостите откриха още в третата минута с попадение на Андер Капа, а за Ейбар се разписаха още Кеко в 17-ата, Адриан в 71-ата и Борха Бастон в 82-ата минута.