Отборът на Реал постигна четвърта поредна победа от четири възможни от началото на сезона в Примера дивисион. Тимът на Зинедин Зидан се наложи с 2:0 при визитата си на Еспаньол, като по този начин изравни рекорд на Барселона от сезон 2010/2011, когато „каталунците“ направиха 16 поредни победи в елита.

Още в 19-ата минута гостите от Мадрид трябваше да извършат принудителна смяна в състава си, след като Каземиро получи травма. Мястото на бразилския национал бе заето от Тони Кроос, но това не се отрази на играта на „белите“, които в крайна сметка постигнаха целта си и взеха ценните три точки.

В голмайстори за Реал се превърнаха Хамес Родригес, който се разписа в продължението на първата част и френският нападател Карим Бензема, който оформи крайния резултат в 71-ата минута.

Така „кралете“ събраха пълен актив от точки и еднолично оглавяват класирането в Примера. Втори зад Реал е вечният конкурент Барселона с 9 точки, колкото има и третия Лас Палмас.