Новакът РБ Лайпциг постави нов рекорд в германския футбол, побеждавайки с 2:1 у дома срещу Аугсбург в среща от шестия кръг в Първа Бундеслига.

Лайпциг е първият новак в елита, който няма нито едно поражение в първите шест кръга от сезона. Емил Форсберг се разписа с добавка за 1:0 в 11-ата минута, след като вратарят Марвин Хитц отби удар на Марсел Забицер. Само три минути по-късно Джи Дън-Вон изравни с удар с левия крак в далечния ъгъл на вратата на домакините.

Лайпциг отново взе аванс седем минути след почивката, а датчанинът Юсуф Поулсен реализира първия си гол в Бундеслигата за крайното 2:1. През сезон 1969-70 новакът в германският футболен елит Рот Вайс Оберхаузен записва серия от пет последователни срещи без допуснато поражение.

РБ Лайпциг се намира на трето място в класирането с 12 точки, докато Аугсбург е в средата на таблицата със седем точки./БТА