Тимът на РБ Лайпциг победи Аугсбург с 2:1 в 6-я кръг на Бундеслигата и излезе временно на трето място с 12 точки в актива си, изпреварвайки Кьолн, който е с 11. С 12 точки е и вторият Борусия Дортмунд, но и мач по-малко.

С поражението съставът на Аугсбург остава със 7 точки на 11-о място във временното подреждане.

След два поредни хикса домакините стигнаха до победата с голове на Емил Форсберг и Юсуф Пулсен в 11-ата и 53-ата минута. За гостите пък точен в 14-ата минута бе Жи Донг-Вон.

Малко преди първия гол за РБ Лайпциг Марсел Сабицер пропусна да се разпише, но Емил Форсберг не сгреши и реализира за 1:0. Само три минути по-късно обаче Аугсбург успя да изравни след като Даниел Байер намери Жи Донг-Вон, който бе точен за 1:1.

Лайпциг продължи да търси нов гол, като на два пъти през първото полувреме Форсберг можеше пак да се разпише, но пропусна в 25-ата и 40-ата минута.

След почивката обаче усилията да домакините дадоха резултат с в 52-ата минута Марсел Сабицер намери Юсуф Пулсен, който вкара за 2:1, с което донесе победата на своя тим.