Херта Берлин спечели като гост двубоя срещу Кьолн с 2:1. След тази победа берлинчани се изкачиха на 13-ото място с 14 точки, а съперниците им са на 11-ото място с 1 повече.

Херта откри резултата в 28-ата минута с попадение на Рой Бееренс. Домакините се добраха до равенството в 58-ата минута с гол на Уджа, който излезе очи в очи срещу Томас Крафт и се разписа без проблем.

Победният гол за гостите дойде в 86-ата минута чрез Марсел Ндженг. Той стреля от фаул, а топката рикошира в стената и залъга вратаря Тимо Хорн. Пет минути по-късно нигериецът беше на крачка от второ попадение, но бомбеният му шут от воле срещна напречната греда.

В 84-ата минута късметът обърна гръб и на дясното крило на домакините Павел Олковски, след като ударът му мина на няколко сантиметра от гредата.