С гол на Валер Жермен в 16-ата минута Ница победи Олимпик Марсилия като гост с 1:0 в мач от 13-я кръг на френската Лига 1. Така Ница сложи края на серията си от три мача без победа във Франция, а пък след две предни победи тимът на Олимпик Марсилия трябваше да се примири с поражението.

Отборът на Ница е на шесто място с 21 точки, а Олимпик Марсилия заема 12-ото място с 15 точки в актива си до момента.

Домакините владееха повече топката, но футболистите на Ница отправиха повече точни удари в очертанията на вратата. Успехът дойде с попадение в 16-ата минута след комбинация между Жермен и Уалисон Тейшейра, завършила с гол на 25-годишният нападател.

В 35-та минута Хатем Бен Арфа  стреля опасно след индивидуален пробив, но вратарят Стив Манданда реагира отлично и спаси.

Тимът на Ница приема Олимпик Лион в следващия кръг, а Олимпик Марсилия гостува на Сент Етиен.