Истинско шоу направиха отборите на Тулуза и Каен в 6-я кръг на френската Лига 1. Двата тима завършиха при резултат 3:3, като в двубоя бяха отсъдени и две дузпи за домакините. Каен поведе още в 7-ата минута с гол на Флориан Распентино, но Тулуза изравни в 21-ата благодарение на Висан Бен Йедер от дузпа. Така приключи първото полувреме, но най-интересното предстоеше.

Крайният изход от двубоя се реши в последните 15 минути на мача, когато паднаха останалите четири попадения. Лени Нангис даде преднина на Каен в 76-ата минута, но нова дузпа за домакините, реализирана от Адриен Регатин в 83-ата минута направи резултата 2:2. Три минути по-късно Жан Калве отново изведе гостите напред, но радостта им не трая дълго, защото в следващата 87-а минута Павле Нинков оформи окончателното 3:3.

Двата тима бяха с равен актив – по 6 точки и прибавиха само по една. Начело във Франция са Олимпик Марсилия и Бордо с по 13 точки, а Лил е трети с 11 и мач по-малко.

В останалите срещи в събота вечер Реймс записа победа като гост с 1:0 над Лориен. Победното попадение отбеляза Бенджамин Муканджо в 72-ата минута.

Мец надви Бастия с 3:1 също в двубой от шестия кръг. Сергей Кривец изведе домакините напред в 14-ата минута, а Бастия изравни чрез Флойд Айте в 42-ата минута. С два гола след почивката Мец отказа съперника си. Гуидо Милан вкара за 271 в 65-ата минута, а Хуан Мануел Фалкон направи резултата 3:1 в 74-ата минута.

Нант записа успех срещу Ница с 2:1. Джордан Амави си вкара автогол в 9-ата минута и Нант поведе. Итай Шехтер направи резултата 2:0 в 43-ата минута, а в 70-ата Амави намали за 2:1.