Отборът на Рен записа четвъртата си поредна победа във френския шампионат, след като се справи с домакина Ница в мача си от 16-ия кръг на първенството. Гостите надделяха с 2:1 и се катерят все по-нагоре в класирането.

Пол-Жорж Нтеп откри резултата още в 13-та минута за гостите, а норвежецът Андерс Конрадсен удвои преднината на Рен в 49-та и всичко изглеждаше приключило. Домакините все пак намалиха чрез дежурния си голмайстор Дарио Цвитанич в 83-та минута, но това беше всичко за тях.

След този резултат играчите на Рен събраха 28 точки и временно са на четвъртата позиция. Ница пък продължава да затъва след поредния си мач без победа и вече е само на четири точки от зоната на изпадащите със своите 18 пункта.

Битката там става все по-завързана след победите на Гингам с 5:1 над Каен и на Евиан Тонон Гаяр над Бастия с 2:1. Така двата тима се отдалечиха от опасната зона, а в нея са Каен, Ланс и Бастия с по 14 точки.