Рен още няма спирка във Франция, на дъното се завърза
Рен още няма спирка във Франция, на дъното се завърза

Отборът на Рен записа четвъртата си поредна победа във френския шампионат, след като се справи с домакина Ница в мача си от 16-ия кръг на първенството. Гостите надделяха с 2:1 и се катерят все по-нагоре в класирането. 

Пол-Жорж Нтеп откри резултата още в 13-та минута за гостите, а норвежецът Андерс Конрадсен удвои преднината на Рен в 49-та и всичко изглеждаше приключило. Домакините все пак намалиха чрез дежурния си голмайстор Дарио Цвитанич в 83-та минута, но това беше всичко за тях. 

След този резултат играчите на Рен събраха 28 точки и временно са на четвъртата позиция. Ница пък продължава да затъва след поредния си мач без победа и вече е само на четири точки от зоната на изпадащите със своите 18 пункта. 

Битката там става все по-завързана след победите на Гингам с 5:1 над Каен и на Евиан Тонон Гаяр над Бастия с 2:1. Така двата тима се отдалечиха от опасната зона, а в нея са Каен, Ланс и Бастия с по 14 точки. 

Резултатите от ранните мачове във Франция:

Метц - Бордо 0:0

Ница - Рен 1:2

Гингам - Каен 5:1

Бастия - Евиан Тонон Гаяр 1:2

Монпелие - Сент Етиен 0:2