Тимът на Монако поведе във френската Лига 1, след като в двубой от седмия кръг победи с 2:1 Анже. Така монегаските вече имат 16 точки - 2 повече от втория Ница, който обаче има и мач по-малко.

Монако се оказа в догонваща позиция в 55-ата минута, когато Фамара Дидю даде аванс на Анже. В 66-ата минута обаче Камил Глик изравни за 1:1, а победата за домакините стана факт, след като Диксън Нвакаме си отбеляза автогол в 78-ата минута.

В другите двубои от кръга Дижон победи Рен с 3:0 след две попадения на Луи Доини, а Метц се наложи с 1:0 като гост над Монпелие. Мевлут Ердинч реализира единственото попадение в края на първата част от дузпа.

В останалите два мача Бастия спечели като домакин срещу Гинган с 1:0, а Бордо и Каен не успяха да си отбележат гол.