Ница разгроми Монако с 4:0 в двубой от 6-ия кръг на френската Лига 1 и измести "монегаските" от върха в класирането.

С дубъл за Ница се отчете лошото момче Марио Балотели, който отново показа лютия си нрав. Резултатът на "Алианц Ривиера" беше открит от Пол Баис с глава в 18-ата минута, след което настъпи часът на Супер Марио. Той удвои в 30-ата минута, след като беше изведен по дясното крило, напредна към наказателното поле и успя да прати топката край стража на Монако.

В 68-ата минута Балотели вкара и втория си гол в мача. Той получи топката около точката за изпълнение на дузпа и с хладнокръвен удар по земя направи резултата класически.

Малко преди края италианецът беше заменен, за да обере овациите на публиката. Крайното 4:0 оформи Аласан Плеа с глава в 86-ата минута, самият той пропусна дузпа две минути по-рано, а при ситуацията Бакайоко беше изгонен от състава на Монако.

Ница е лидер в класирането с актив от 14 точки, а Монако вече е 3-ти с 13.

В другите срещи Бордо победи Метц далеч от дома с 3:0, Лион разби Монпелие с 5:1,  Нант и Сент Етиен завършиха 0:0, Анже - Каен 2:1, Гингам - Лориен 1:0, Бастия - Нанси 0:0.