Отборът на Рен победи драматично Гингам с 1:0 в мач от 8-я кръг на френската Лига 1. Победата дойде в 93-ата минута с попадение на Адама Диахаби. Преди това домакините изпуснаха и дузпа в 65-ата минута, а от тогава Гингам игра с човек по-малко.

С успеха тимът на Рен зае седмо място във временното класиране с 13 точки и взе частичен реванш за поражението с 0:3 от Дижон в предишния кръг. Съставът на Гингам пък е девети във временното подреждане във Франция с 11 точки.

Гостите първи стигнаха до по-опасно положение в 7-ата минута, но Беноа Костел опази вратата си. Малко по-късно Рен можеше да ликува, но 24-годишният Пол-Жорж Нтеп не успя.

След почивката дойдоха и тежките минути за гостите. Сенегалецът Мустафа Диало получи червен картон в 64-ата минута и последва дузпа за Рен, която обаче Камил Гросицки пропусна. В край на мача обаче полякът се реваншира с извеждащ пас към Диахаби, който вкара победния гол в третата минута на добавеното време.