Тулуза победи Гингам в много оспорван мач от 6-ия кръг на Лига 1. Домакините от Лазурния бряг надделяха с 2:1 след пълен обрат, но в този двубой имаше доста спорни ситуации.

Първата от тях беше в 38-та минута, когато вратарят на гостите Карл-Йохан Йонсон беше изгонен за игра с ръка извън наказателното поле при една бърза контраатака на Гингам.

Развръзката с головете беше оставена за след почивката. Макар и с 10 души, гостите поведоха с гол на Жереми Бриан от дузпа в 54-та минута. Но радостта на играчите на Гингам беше доста кратка, защото малко след това обратът стана пълен.

Първо Мартин Брайтвайт изравни от дузпа в 63-та минута, а само две по-късно шведският национал Джими Дурмаз засече от близко една топка и направи обрата пълен, с който донесе и трите точки на тима си.