Oтборът на Каен се наложи с 2:1 при гостуването си на Сент Етиен в мача от 28-я кръг на Лига 1.

Срещата бе доста динамична, като през първата част двата състава си размениха по няколко опасни атаки. Домакините имаха известно превъзходство, а Сьодерлунд и Сал излязоха и сами срещу Руфие, но не съумяха да се възползват максимално.

Така двата състава се оттеглиха на почивката при нулево равенство, а всичко по-интересно се състоя през вторите 45 минути.

След няколко добри намеси на Реми Веркутер и Руфие, в 79-ата минута, след центриране на Базил, Анди Делор насочи с глава топката за 1:0, а това бе негов десети гол от началото на сезона.

В 83-ата минута неумела намеса Флорентен Погба позволи на Рони Роден да стреля по земя и да се разпише за 2:0.

В 90-ата минута Сент Етиен все пак стигна до попадение. Валентен Ейсерик стреля от фаул и прати топката в мрежата зад Реми Веркутер.

В класирането Каен е 3-о място с 42 точки, а Сент Етиен е 6-и с 41.