УЕФА започна разследване на сбиването между запалянковци,  което прекъсна за 15 минути мача от третия квалификационен кръг  в Шампионската лига между Днипро и Копенхаген в Киев. Агитката на датския отбор е била атакувана от  неидентифицирана група от хора, за която се смята, че е  съставена от фенове на украинския клуб.

Главният съдия на двубоя Андре Маринър даде с четвърт час по-късно началото на второто  полувреме на срещата в столицата. От УЕФА разкриха, че са получили писмо от датския отбор, в което са описани инцидентите на Олимпийския стадион. УЕФА ще  разгледа казуса на заседание на 14 август.

Късно снощи Днипро и датският тим направиха равенство 0:0. Запалянковци на украинския отбор се оправдаха, че от агитката на Копенхаген са ги предизвикали, веейки руското знаме  в момент, когато правителството на Украйна продължава борбата с  проруските сепаратисти в източната част на страната. Версията с  руското знаме обаче категорично бе отречена от ръководството на  датския клуб./БТА