Трима българи играха в неделните мачове от румънското първенство, и записаха добри резултати.

Крайова с Апостол Попов за 90 минути, и Валентин Илиев на пейката се наложи с 2:1 при гостуването си на Клуж в сблъсък в средата на таблицата.

Крайова направи пълен обрат, а всички попадения паднаха след почивката. Белек откри за домакините от Клуж в 47-та минута, а Рока и Думитрас се разписаха в 79-та и 93-та минути.

Пламен Илиев и неговият Ботошани удържаха Търгу Муреш до 1:1 у дома. В състава на Търгу Муреш 90 минути игра Мирослав Манолов, а Илиев също пази цял мач за домакините.

Преди последния мач от този 13-ти кръг в Румъния, Крайова е на седмо място, с 19 точки, толкова има и Търгу Муреш. Клуж е осми, а Ботошани отлепи с девета точка, и вече е 12-ти.