Съперникът на Лудогорец в плейофния кръг за влизане в групите на Шампионската лига – Стяуа Букурещ записа изненадваща загуба в мач от 5-ия кръг на румънското първенство. Възпитаниците на старши треньора Константин Гълка паднаха от тима на Чехлаул с минималното 1:0 у дома. Стяуа завърши мача с двама души по-малко, след като в заключителните минути Александру Чипчиу и Лучиан Филип получиха червени картони.

До този момент румънският гранд бе с пълен актив от точки, но въпреки поражението днес, остава на първото място във временното класиране.

Решителният гол в мача бе дело на Алехандру Влад Ачим. Футболистът на гостите се разписа при първата атака на своя тим през второто полувреме.

Ето и съставът на Стяуа: Арлаускис, Ръпа, Лучин, Лучиан Филип, Тоска, Неагу, Бреевелд, Чипчиу, Станчу, Първулеску и Кешеру.

Лудогорец, който също направи грешна стъпка в българския шампионат, завършвайки 2:2 при визитата си на Локомотив София, приема Стяуа на Националния стадион „Васил Левски“ в решителен мач реванш в сряда. След първия двубой в Букурещ, румънците имат преднина от един гол.