Безредици сред публиката по трибуните белязаха победата с 2:0 на шампиона Бенфика при гостуването срещу Академика Коимбра от 11-я кръг на португалското първенство. Двубоят между двата отбора беше прекратен за пет минути в края на втората част.

Запалянковци на гостите навлязоха на пистата край терена, след като възпламениха няколко димки и изкъртиха десетки пластмасови седалки от трибуните. При бързата намеса на полицията ситуацията с хулиганите беше овладяна.

Феновете на Академика Коимбра - Бенфика

източник: БГНЕС

"Бенфика съжалява за агресията от страна на феновете. Тази вечер имаше неправомерно полицейско действие дори срещу деца и жени", заявиха от столичния клуб.

Николас Гайтан откри резултата в полза на "орлите" още в осмата минута, а в края на първата част Луизао с глава удвои аванса на гостите. Асистенциите и при двете попадения бяха дело на Енцо Перес.

Академика завърши срещата с 10 души заради червен картон на Мариньо в добавеното време.

Бенфика има актив от 28 точки на първото място в класирането. Намиращият се на втора позиция Витория Гимараеш е с две точки по-малко от лисабонския клуб. /БТА