Новото българско попълнение на португалския гранд Спортинг Симеон Славчев игра 78 минути за своя тим в контролата срещу холандския Ахилес. "Лъвовете" победиха с 5:2 в тази проверка.

Бившият играч на Литекс започна като титуляр, а крайният резултат вече беше оформен в момента, в който той напусна терена.

Мане откри резултата за Спортинг още в третата минута, а японецът Юнай Танака сложи началото на хеттрика си в мача в 18-та минута. Холандците намалиха чрез Боян в 38-та минута, като повече попадения до почивката не паднаха.

Елдон направи 3:1 за лисабонския гранд в 56-та минута, а Танака дооформи хеттрика си с попаденията в 61-та и 73-та минути. Ван Стеен отбеляза още едно попадение за Ахилес в 77-та минута и направи загубата на тима си малко по-почетна.

Спортинг ще продължи с проверките срещу холандския тимове. В понеделник Симеон Славчев и компания ще играят с елитния Твенте.