Санкт Пьолтен записа с класическа победа в първенството  преди реванша срещу Ботев Пловдив в Лига Европа. Възпитаниците на Херберт Гагер надделяха с 3:0 (1:0) над гостуващия Хорн в среща от първия кръг на втория австрийски  ешелон.

Домакините откриха резултата в 43-ата минута. Даниел Сеговия вкара от дузпа след нарушение срещу Доминик Хофбауер в  наказателното поле.

Санкт Пьолтен подпечата успеха си едва в последните секунди  на двубоя. В третата минута на добавеното време резервата Михаел Амбихл центрира от дясно, но при опита си да изчисти защитникът на  гостите Нико Антонич нацели тялото на Константин Кершбаумер и  след рикошета топката време за втори път в мрежата на Хорн.

В следващата атака Кершбаумер подаде към Бернхард Фусик,  който нахлу в наказателното поле и хладнокръвно реализира за  крайното 3:0.

Санкт Пьолтен приема Ботев Пловдив в четвъртък от 22,05 часа българско време в среща-реванш от втория квалификационен кръг  на Лига Европа. Първият двубой в Бургас завърши 2:1 за  "жълто-черните".

Съставът на Санкт Пьолтен: Костнер - Грасегер, Хубер, Визио, Холцман - Хартл (77-Амбихл), Кершбаумер, Парада, Хофбауер  (90-Стек) - Шибани (66-Фусик), Сеговия/БТА