Защитаващият титлата си Ривър Плейт победи гостуващия Индепендиенте с 4:1 в среща от осмия кръг на аржентинското футболно първенство.

Шампионите постигнаха шести пореден успех и запазиха лидерската си позиция в класирането с актив от 19 точки. Ривър Плейт е с мач по-малко, тъй като срещата с Арсенал от седмия кръг миналия уикенд беше отложена заради буря и ще се играе на 26-и септември.

Точни за шампионите бяха Леонардо Пискуличи, Ариел Рохас, Теофило Гутиерес и Родриго Мора. Индепендиенте е на четвърто място с 15 точки.

Ланус се изкачи на второ място в класирането с 16 точки и мач повече, след като победи като гост Килмес с 2:0. Попаденията реализираха в края на първото полувреме Силвио Ромеро отдузпа и автогол на Алехандро Кабрал.

Бока Хуниорс завърши 1:1 при гостуването си на Банфийлд. Андрес Чавес даде аванс на Бока в 65-а минута, но в последните секунди на мача Емилиано Терзаги изравни.

Бока Хуниорс е на девето място с 10 точки от седем мача.

Росарио Сентрал победи с 3:1 Арсенал в друг мач от кръга.

Третият в класирането Нюелс Олд Бойс гостува на Расинг Клуб на 23-и септември./БТА