Вратар от Перу спаси четири дузпи и отбеляза една при  победата на отбора на Сесар Вайехо със 7:6 след дузпи срещу Баия в турнира Копа Судамерикана. По този начин Вайехо имитира румънския защитник от Лудогорец Козмин Моци, който се прояви, спасявайки две дузпи и отбелязвайки една срещу Стяуа в Шампионската лига.

Стражът Саломон Либман хвана  първия 11-метров наказателен удар още в редовното време, а след  изтичане на всичките игрови минути парира още три удара от  бялата точка.

След 120 минути игра Сесар Вайехо победи бразилския Баия у  дома с 2:0 в мача-реванш от осминафиналите на втория по сила  клубен турнир в Южна Америка. Първата среща пък беше спечелена  от Баия с 2:0.

Вратарят Либман реализира десетата дузпа за Сесар Вайехо,  която се оказа последна и победна за отбора.  На четвъртфиналите тимът от Перу ще играе срещу колумбийския Атлетико Насионал./БТА