Израелската федерация отне по три точки от актива  на Апоел Тел Авив и на Макаби Тел Авив заради инцидентите по време на  двубоя между двата отбора, предава АП.

На двата клуба ще им бъдат отнети по две точки от актива в  момента, а освен това няма да им бъде присъдена по една точка за мача, който ще бъде записан като 0:0. Той беше прекратен преди  края на първото полувреме при резултат 1:1.

Освен това секторите на най-верните фенове на двата отбора,  които делят един стадион, ще бъдат затворени в следващите четири мача на всеки от тимовете.  Футболното дерби на Тел Авив между Апоел и Макаби на 3 ноември беше прекратено в края на първото полувреме заради бой  на терена между фенове и футболисти.

В 33-ата минута на двубоя привърженик на домакина Апоел  нахлу на терена и нападна с юмруци и ритници звездата на  шампионите от Макаби Еран Захави, който малко по-рано беше  изравнил резултата за 1:1 от дузпа./БТА