Сан Лоренсо се реваншира частично пред феновете си за отпадането на осминафинал за купата на Аржентина от Дефенса и Джустисия и го победи с 3:1 в среща от 8-ия кръг. Мауро Сето, Мауро Матос и Енцо Калински се разписаха за Светците, които са и действащ шампион от турнира Копа Либертадорес.

Хулио Родригес Хименес откри резултата в 14-ата минута, но след пет Сето изравни. Другите два гола паднаха след почивката, като с този успех Сан Лоренсо вече има 10 точки и се нарежда на 9-а позиция. Новаците в Примера дивисион Дефенса и Джустисия имат 8 и са на 15-о място.

3-ият в класирането Нюелс Олд Бойс не успя да вземе повече от точка при визитата си на Расинг и се задоволи с 1:1. Ветеранът Инасио Скоко откри резултата за Нюелс в 11-ата минута, а Густаво Боу изравни в 28-ата. Нюелс има 16 точки, колкото и 2-ият Ланус.

Изненадващо Ривър Плейт запазва лидерската си позиция с 19, след като в неделя разгроми Индепендиенте с 4:1.

Резултати от 8-ия кръг: Расинг - Нюелс Олд Бойс 1:1, Дефенса и Джустисия - Сан Лоренсо 1:3, от неделя: Ривър Плейт - Индепендиенте 4:1, Банфийлд - Бока Хуниорс 1:1, Росарио Сентрал - Арсенал 3:1, в събота: Велес Сарсфийлд - Атлетико Рафаела 0:0, Естудиантес - Химнасия Ла Плата 0:0, Олимпо - Атлетико Белграно 1:0; от петък: Килмес - Ланус 0:2