Когато се отвори дума за вратари, които обичат да бележат голове, в съзнанието на всеки ще изскочат едно-две имена. Със сигурност обаче едва ли ще видим друг чешит като стража на Сао Пауло Рожерио Сени.

41-годишният ветеран не просто продължава да играе, а и не спира да бележи. В събота той реализира своя гол номер 123 в шампионатния двубой срещу Баия. Домакините, в чийто редици блестят майстори на статичните положения като Кака, Мишел Бастош и Гансо, победиха с 2:1, а всичко започна с попадението от пряк свободен удар, което Сени реализира пети минути преди почивката.

Вратарят порази целта от около 22 метра, като с изключително прецизен шут прехвърли стената и намери горния десен ъгъл на вратата.