Отборът на Атлетико Мадрид се класира за четвърфиналите на Шампионската лига след уникална драма на стадион „Висенте Калдерон“. Дузпи решиха мача между „дюшекчиите“ и ПСВ Айндховен, след като двата състава не съумяха да си отбележат гол нито в редовното време, нито в продълженията, а и първият двубой завърши при 0:0. При изпълнението на 11-метрвовите наказателни удари мадридчани имаха повече късмет и така след 8:7 намериха място в следващаата фаза на комерсиалната надпревара.

Тимът на Диего Симеоне за втора поредна година се класира за четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен турнир след продължения и дузпи. През изминалата кампания мадридчани елиминираха по аналогичен начин Байер Леверкузен.

Атлетико бе по-активният отбор в двубоя. Испанците създадоха доста положения, но стражът на „филипсите“ Зют показа умения под рамката и отрази всички удари на играчите на домакините. Същевременно съставът от Айндходен имаше своите, макар и по-редки шансове, като в една от ситуациите момчетата на Филип Коку удариха и греда.

След четвърт час игра бе създадено първото по-опасно положение с мача. Яник-Ферейра Караско от десетина метра прати топката в тялото стража на холандците Зют.

Коке получи по десния фланг топката в 22-ата минута, центрира отлично с десния крак, но Зют улови.

В 28-ата минута ПСВ създаде чудесно положение. Марко Ван Хинкел центрира успоредно на голлинията, Ян Облак се протегна и отклони топката, а бранител пред него установи контрол и изчисти напред.

Антоан Гризман нанесе удар с глава в 38-ара минута след центриране в наказателното поле отдясно на Габи, но Зют изби. Капитанът Габи опита добавка, но в страни от левия стълб на вратата на ПСВ.

В 43-ата минута Атлетико организира нова добра атака, при която обаче отбраната на гостите отново бе безпогрешна.

След центриране от корнер отдясно на вратата на ПСВ в 50-ата минута, последва удар с глава на Хосе Мария Хименесе, но топката мина в страни.

Две минути след това Фернандесе отправи опасен изстрел, но Зют улови.

В 58-ата минута Локадиа стреля диагонално, Ян Облак докосна топката, която след това се отби в десния стълб на вратата му. Люк Де Йонг опита добавка, след която обаче резултатът остана непроменен.

Филипе Луис опита късмета си минути по-късно, Зют изби, топката попадна в Караско, който записа твърде неточен удар за статистиката.

Влезлият като резерва Фернандо Торес получи топката в наказателното поле в 70-ата минута, но след чист шпагат топката му бе отнета.

Стражът на ПСВ Зют за сетен път показа забележителен рефлекс в 73-ата минута на мача. След центриране в наказателното поле Торес отправи удар, но вратарят улови.

Страхотен удар на Ел Ниньо впечатли в 76-ата минута на мача. Топката обаче „кацна“ над напречната греда на Зют.

В 83-ата минута Гризман направи изстрел по земя, но право в ръцете на Зют.

Фернандо Торес стреля от малък ъгъл в 86-ата минута с левия крак, но вратарят на холандците се отчете с ново добро спасяване.

Така срещата влезе в продължения.

Атлетико стигна до добро положение в 104-ата минута, когато Гризман отправи удар, но Зют улови. Минута след това, Нигес бе фаулиран на дъгата на наказателното поле. Габи се нае с изпълнението, но прати топката над напречната греда.

Във второто продължение двата състава не стигнаха до кой знае колко опасни положения, а търпеливо изчакваха дузпите.

„Филипсите“ „дадоха тон“ при изпълнението на 11-метровите наказателни удари. Марко ван Хинкел изпълни пръв и даде аванс за гостите. Антоан Гризман възстанови паритета – 1:1, а Гуардадо отново изведе холандците напред. Коке не сгреши и направи 2:2. Последва изпълнение от страна на Пропър, след което ПСВ отново бе крачка напред, а Саул Нигес изравни – 3:3. Играта на нерви продължи с точния удар на Брума за 4:3, а Нигес направи 4:4. Ектор Морено застана зад топката и покачи 5:4 в полза холандците, Фернандо Торес се отчете с феноменално изпълнение за 5:5.

Лестиен изведе за сетен път гостите  във водеща позиция – 6:5, за да може Хименес да върне интригата в срещата – 6:6. Ариас направи 7:6 за тима на Филип Коку, а Филипе Луис възстанови в равенството – 7:7. Именно в този кулминационен момент Нарсинг пропусна от бялата точка, докато Хуанфран демонстрира впечатляващо хладнокръвие и реализира за 8:7.

Стартови състави:

Атлетико Мадрид: Облак, Фелипе Луис, Годин, Хименес, Хуанфран, Нигес, Габи, Фернандес, Коке, Гризман, Караско

ПСВ: Зют, Ариас, Брума, Исимат-Мирин, Морено, Вилемс, Пропър, Гуардадо, Ван Хинкел, Де Йонг, Лакдиа