Домакинът на Евро 2016 Франция продължи да се готви с контроли и този път преодоля в Лисабон с 1:0 Португалия на Кристиано Роналдо.

Двата тима изиграха много скучно първо полувреме, в което тотално отсъстваше офанзивната мощ и от двете страни.

Единственото положение създаде Матюиди в 31-ата минута, но той загуби дуела си с вратаря Руй Патрисио.

Мачът продължи без особено много положения и след почивката. Гризман опита да преодолее Руй Патрисио в 49-ата, но вратарят на португалците спаси.

Кристиано Роналдо пък изкара на терена до 67-ата минута, когато бе сменен от Рикардо Куарешма.

В 71-ата минута Бензема стреля от фаул, но Патрисио изби в корнер.

В 85-ата минута по-активната игра на „петлите“ даде резултат. Валбуена изпълни прецизно пряк свободен удар и този път стражът на „мореплавателите“ капитулира – 0:1.