Във Виня дел Мар бе изтеглен жребия за Копа Америка 2015 като той събра в една група две любопитни двойки отбори.

Финалистът на Световното първенство Аржентина е заедно с защитаващия титлата си тим на Уругвай за първенството в Чили. Освен тях в група В са изненадващият финалист от 2011 Парагвай и Ямайка, един от двата гостуващи отбора на турнира.

Друг любопитен сблъсък в групите ще бъде между Бразилия и Колумбия – два отбора, които играха заедно на четвъртфинала на Световното първенство, когато „селесао“ победи с 2:1. Перу и Венецуела са другите тимове в група С.

Домакините от Чили ще имат честта да играят в мача на откриването срещу Еквадор в Сантяго на 11 юни. Другите им съперници са Мексико и Боливия.

Двата най-добри отбора от всяка група ще се класират за четвъртфиналите, а освен тях в топ 8 ще се присъединят и двата трети отбора с най-добри показатели.

Финалът на надпреварата ще бъде на 4 юли на „Естадион Насионал де Чили“, Сантяго.