Фенербахче измъкна инфарктно равенство 3:3 от Кайзериспор, като домакин, и се отърва от кошмарен старт, с две поредни загуби в турската Суперлига.

"Фенерите" играха повече от час с 10 души, след като Симон Кяер бе изгонен в 38-та минута. Кяер бе последен в защитата на домакините, когато спря Уелитон, но след борба рамо в рамо. Решението на арбитъра естествено предизвика меле, но Кяер трябваше да напусне терена.

Именно Уелитон откри за Кайзери в 27-та минута, а Кяер изравни в 30-та, от пряк свободен удар.

Точно преди почивката, въпреки численото неравенство, Озан Туфан изведе Фенербахче напред, само за да успее Уелитон да изравни в добавеното време до 2:2.

Уфук Будак вкара шокиращ гол за Кайзериспор в 90-та минута, но финалният натиск на Фенербахче успя и защитата на гостите изпусна Алпер Потюк, който добави в мрежата свалената с глава топка от Робин Ван Перси в пеналта.