Емелек защити титлата си във футболното първенство на  Еквадор. Възпитаниците на Густаво Кинтерос разгромиха с 3:0  гостуващия Барселона Гуаякил във финалната среща-реванш и с общ  резултат 4:1 стигнаха до 12-и трофей в клубната история.

След домакинското равенство 1:1 в първия мач задачата на  Барселона се усложни значително още в десетата минута на втората среща, когато Алекс Боланьос получи директен червен картон след грубо нарушение срещу Милер Боланьос.

С числен превес домакините се възползваха и в 22-ата минута  Анхел Мина откри резултата след отличен пас на Милер Боланьос. Емелек трябваше да изчака до 81-ата минута, за да реши  всичко след попадение с глава на Боланьос.

Три минути преди края той вкара и втория си гол в мача след подаване на Мена, за да  оформи крайното 3:0./БТА